Festival

  • Opening Grachtenfestival 2018

    Fotografie © Melle Meivogel & Robert Verhoeve

    CREW

    Concept, Regie & Requisieten: Annechien Koerselman

    Kostuumontwerp & uitvoering: Margot Koudstaal

    Lichtontwerp: Jeroen Smith

    Geluid: Marc Baijens

    Stage manager: Roland van Lammers Toorenburg

    Programmeur: Lestari Scholtes

    Uitvoerend Producent: Lisanne van Wijk

    Organisatie: Het Grachtenfestival Amsterdam


     

    premiere 10 augustus 2018, Zuiderkerk Amsterdam

    CAST

    Musici: Ella van Poucke (Cello), Camiel Boomsma (piano), Babylon Quartet (Leonid Nikishin - viool, Danielle Daoukayeva - viool, Kellen McDaniel - altviool, William McLeish -cello), Sanne Rambags Trio (Sanne Rambags - zang, Joost Lijbaart - drums, Jesse Schilderink - saxofoon), Merlijn Runia (zang), Jornt Duyx (gitaar), Caravan (Julian Schneemann - piano & compositie, Jawa Manla - Ud, Emmy Storms - viool, Jeroen Batterink - percussie)

    Acteur: Reinier Demeijer

    Presentator: Dieuwertje Blok

     

  • Opening Grachtenfestival 2019

    Fotografie © Melle Meivogel & Rob van Dam

    CREW

    Concept, Regie & Decor: Annechien Koerselman

    Kostuumontwerp & uitvoering: Margot Koudstaal

    Lichtontwerp: Jeroen Smith

    Geluid: Marc Baijens

    Stage manager: Karsten Stouten

    Programmeur: Lestari Scholtes

    Uitvoerend Producent: Anna Schaap

    Organisatie: Het Grachtenfestival Amsterdam


     

    premiere 09 augustus 2019, Zuiderkerk Amsterdam

    CAST

    Musici: Raoul Steffani (bariton), Yang Yang Cai (piano), Dominique Vleeshouwers, Arend Bruijn (percussie), Syrene Saxofoon (Annelies Vrieswijk - altsaxofoon, Evelien Jansen - dans, Niek Wagenaar - dans, Anne Suurendonk - choreografie), Cunana Ensemble (Mariana Preda - panfluit, Noa Eyl - viool, Gabriel Barbalau - contrabas, Dani Luca - cymbalom), Kika Sprangers Trio (Kika Sprangers - saxofoon & compositie, Wolfert Brederode - piano, Jasper van Hulten - percussie), Pynarello en Tijn Wybenga (arrangement).

    Performer: Fay Loren

    Presentator: Dieuwertje Blok

     

  • OPENING GRACHTENFESTIVAL 2019

  • Pagliaccio

    Photography © Rikie Gorissen, Rogier Reedijk, Yvon Muller

    CREW

    Stage direction & Text: Annechien Koerselman

    Stage & Lightdesign: Yvon Muller

    Costumedesign: Jookje Zweedijk

    Composer: Jan Kooper

    Producer: Theater aan het Spui, The Hague


     

    Premiere: July 12, 2007 The Hague, Festival de Parade

    CAST

    Actors: Jacqueline Boot, Bart Klever, Steyn de Leeuwe, Abel Nienhuis

  • Paljas

    Fotografie © Rikie Gorissen, Rogier Reedijk, Yvon Muller

    CREW

    Regie & Tekst: Annechien Koerselman

    Décor & Lichtontwerp: Yvon Muller

    Kostuumontwerp: Jookje Zweedijk

    Componist: Jan Kooper

    Producent: Theater aan het Spui, Den Haag


     

    Premiere:12 juli 2007 Den Haag, Festival de Parade

    CAST

    Spel: Jacqueline Boot, Bart Klever, Steyn de Leeuwe, Abel Nienhuis

  • PALJAS

  • PANAMBÍ

  • PETER & DE WOLF

  • PLOINK!

  • ROTONDE

  • Schöne Anna

    Fotografie © Lex de Meester

    CREW

    Textbuch: Marjolein Bierens

    Regie: Annechien Koerselman

    Komposition: Wiek Hijmans

    Bühne, Video & Licht: Yvon Muller

    Kostüme: Gerda Knuivers

    Dramaturgie: Alex Mallems

    Veranstalter: Theaterproductiehuis Zeelandia, Middelburg


     

    Premiere 04. November 2010, Schaubühne Goes

    Premiere 27. August 2011, De Spot Middelburg, Zeeland Nazomerfestival

    CAST

    Schauspiel: Ilse Uitterlinden

    Elektrische Gitarre: Wiek Hijmans

  • SMELTWATER

  • STERRENKINDEREN

  • The (new) Story of the Soldier

    Photography © Jeroen Snijders & Hélène van Domburg

    CREW

    Composition: Igor Strawinsky

    Text, Stage direction & Musical dramaturgy: Annechien Koerselman

    Conductor: Wim Steinmann

    Set- & Costumedesign: Tatyana van Walsum

    Lightdesign: Annechien Koerselman

    Add. composition participating song: Toek Numan

    Producer: Rotterdams Philharmonisch Orkest icw Gergiev Festival, Rotterdam


     

    premiere September 14, 2014 De Doelen, Rotterdam

    CAST

    Actor: Jeroen van Venrooij

    Musicians Domestica Rotterdam: Remko de Jager (trombone), Simon Wierenga (trumpet), Hans Wisse (bassoon), Romke Wymenga (clarinet), Laurens van Vliet (violin), Harke Wiersma (double base), Ronald Ent (percussion)

  • The Brassgang

    Photography © Anja Koehler & Sebastien Grébille

    CREW

    Idea, Concept, Stage direction: Annechien Koerselman

    Set- & Costumedesign: Nina Ball

    Lightdesign: Annechien Koerselman & Nina Ball

    Stage manager, Assistant-director: Clara Schürle

    Producer: Sonus Brass, Götziss (Austria)


     

    premiere March 25, 2017 Philharmonie Luxembourg

    CAST

    Trumpet, Actor: Stefan Dünser

    Trumpet, Actor: Attila Krako

    Horn, Actor: Andreas Schuchter

    Trombone, Actor: Wolfgang Bilgeri

    Tuba, Actor: Harald Schele

  • The Carnival of the Animals

    Photography © Anna van Kooij

    CREW

    Composition: Camille Saint-Saëns

    Text: Toon Tellegen

    Stage direction & Musical dramaturgy: Annechien Koerselman

    Costumes: Dymph Boss & Annechien Koerselman

    Lightdesign: Nico Kraeima & Bas Berensen

    Organisation: Internationaal Kamermuziekfestival Utrecht


     

    premiere July 02, 2016, TivoliVredenburg Utrecht

    CAST

    Musicians: Janine Jansen & Friends

    Janine Jansen (violin), Julia-Maria Kretz (violin) Amihai Grosz (viola), Torleif Thedéen (cello), Ying Lai Green (double bass), Clara Andrada de la Calle (flute), Martin Fröst (clarinet), Eldar Nebolsin (piano), Itamar Golan (piano), Hans Zonderop (percussion), Esther Doornink (percussion)

    Narrator: Nino Pen

    Circusartists: Anne Hack, Maud Lukassen, Merel Obbema, Sarah Roodenburg (Circusschool Diedom Utrecht), Chloë Boekhout, Merel Duffels, Keith Tannemaat (Pre eduction Circus Codarts)

  • The Firebird

    Photography © The Canalfestival

    CREW

    Stage direction, Text & Musicdramaturgy: Annechien Koerselman

    Costumedesign & Props: Jookje Zweedijk

    Lightdesign & technics:Annechien Koerselman

    Arranger: Kjell Hählen

    Producer: The Canalfestival i.c.w. NedPho Go!, Amsterdam


     

    premiere August 22, 2009 Sint Jacob, Amsterdam

    CAST

    Actor: Joost Claes

    Windquintet NedPho: Levke Hollmer (flute), Aisling Casay (oboe), Fred Molenaar (horn), Leon Bosch (clarinet), Birgit Strahl (bassoon)

  • The Tree and its Ear

    Photography © Allard Willemse (2018) & Majanka Fotografie (2019)

    CREW

    Composition: Modest Mussorgsky

    Text: Annet Schaap

    Stage direction, Costumedesign & Musicdramaturgy: Annechien Koerselman

    Sandprincess: Rosa van der Vijver

    Lightdesign: Nico Kraeima

    Arranger: Andreas N. Tarkmann (2018) & Johan van der Linden (2019)

    Producer: Internationaal Kamermuziekfestival Utrecht


     

    premiere July 01, 2018 TivoliVredenburg Utrecht

    premiere December 29, 2019 TivoliVredenburg Utrecht

    CAST

    Narrator: Maartje Stokkers (2018) & Dieuwertje Blok (2019)

    Saxophone Quartet 2018: Signum Saxophone Quartet: Blaž Kemperle (Sopranosaxophone), Hayrapet Arakelyan (Altosaxophone), Alan Luzar (Tenorsaxophone), Guerino Bellarosa (Baritonesaxophone)

    Saxophone Quartet 2019: Ardemus Saxophone Quartet: Lisa Wyss (Sopranosaxophone), Lovro Merčep (Altosaxophone), Jenita Veurink (Tenorsaxophone), Deborah Witteveen (Baritonesaxophone)

  • The Umbrella

    Photography © Jan Horndijk

    CREW

    Idea: Klaartje van Veldhoven & Nicoline Soeter

    Composition: Nicoline Soeter

    Stage direction & Script: Annechien Koerselman

    Dialogues & Songtexts: Floortje Schoevaarts

    Set- & Costumedesign: Calle de Hoog

    Light: Nico Kraeima

    Technics: Tineke Knoester

    Productionleading: Renée Bekkers ism Annechien Koerselman

    Authors picture book The Umbrella: Ingrid and Dieter Schubert, published by  Lemniscaat

    Producer: Stichting Accordion for Art, Gemert


     

    premiere February 10, 2019, Muziekgebouw Eindhoven

    CAST

    Zang & Spel: Klaartje van Veldhoven

    Accordeon & Spel: Renée Bekkers / Pieternel Berkers

    Cello & Spel: Susanne Rosmolen

    Percussie & Spel: Jeroen Geevers

     

  • The Wolf and the seven little Goats

    Photography © Sanne Peper

    CREW

    Stage direction & Libretto: Annechien Koerselman

    Composer: Tom Dicke

    Costumedesign: Jookje Zweedijk

    Educational assistant: Erik Klinkhamer

    Organisation: Jeugdtheater Sonnevanck, Enschede


     

    premiere October 11, 2009 Enschede, Grenswerkfestival

    CAST

    Singing & Acting: Fanny Alofs