- Details
- Hoofdcategorie: Actueel
Muzikale reis van Berlijn tot Broadway, van klassiek tot jazz
In dit verrassende concert wordt de luisteraar meegevoerd naar de muziek van Kurt Weill en zijn tijdgenoten, in een mengeling van klassiek, jazz en cabaret, van Berlijn tot Hollywood en Broadway, met tekstschrijvers als Bertold Brecht, Ogden Nash en Maxwell Anderson. Met geliefde klassiekers zoals ‘Alabama Song’, ‘September Song’, ‘Lost in the Stars’ en Charlie Chaplins nostalgische ‘Smile’. De componisten van deze liedjes kwamen uit turbulente tijden, waarin sommigen van hen moesten vluchten voor vervolging, en gedwongen waren te emigreren op zoek naar een beter leven.
De muzikale uitvoering is in handen van The Hague String Trio (Justyna Briefjes, Julia Dinerstein en Miriam Kirby), met zangeres Lucy Woodward, contrabassist en arrangeur Marijn van Prooijen en drummer Vinsent Planjer. De regie is in handen van Annechien Koerselman, geluid door Nina Kraszewska. Lucy Woodward werkte eerder met o.a. Rod Stewart, Snarky Puppy en trad op met talloze internationale jazzensembles. The Hague String Trio vierde onlangs hun 20-jarig jubileum en staat bekend om hun gelaagde samenspel en veelgeprezen cd’s. Marijn van Prooijen en Vinsent Planjer voegen hier hun rijke achtergrond in klassieke, wereldmuziek en jazz aan toe voor een ontroerend en virtuoos geheel.

Foto © De Schaapjesfabriek
Credits Cast & Crew
- Details
- Hoofdcategorie: Actueel
Recensies
Blog Draai om je Oren, Monica Rijpma, 23 februari 2026
Woodwards theatrale, soms cabareteske stijl sluit naadloos aan bij de benadering van het trio, gestoeld in kamermuziek.
Het publiek in Paradox reageerde enthousiast op de combinatie van Woodwards veelzijdige stem en de warme klank van het ensemble. Bekende Weill-klassiekers als 'September Song' en 'Speak Low' kregen een kamermuzikale gloed die goed past bij een programma dat zich beweegt op het raakvlak van klassiek, jazz en verhalende muziek.
Woodward overtuigde met een dramatische vertolking die doet niet onderdoet voor Brechtvertolkers zoals Gisela May of Ute Lemper, maar met de muzikaliteit van een jazzzangeres.










































































