Scenische barokopera in de open lucht
Premiere: 26 september 2021 Stadthalle Bremerhaven (DE)
Niet de Trojaanse held, maar Dido en De Dood binden in deze Dido & Aeneas van Purcell de strijd aan. Dido staat onder druk. Als koningin dient ze haar volk, maar diezelfde massa maakt haar ook tot een eenling. Achter haar rug wordt geroddeld en staat ze bloot aan venijn. Bovendien kampt Dido zelf met zwarte gedachten, die haar lijken te verscheuren. Belinda ziet haar kans schoon in de komst van Aeneas en hoopt zo voor de broodnodige afleiding te zorgen. Maar De Dood laat zich niet misleiden en dus zijn we als toeschouwer getuige van het noodlot dat Dido onherroepelijk wacht.
Welke invloed heeft het noodlot op ons? In hoeverre zijn we als mens daadwerkelijk in staat aan ons leven sturing te geven? Die vraag staat centraal in deze uitvoering van Purcells opera, waaraan ook jongeren uit Bremerhaven meedoen. De oorspronkelijke opera doorsnijden zij met een vijftal videoclips. Hierin geven ze als een hedendaags Grieks koor hun visie op Dido thema’s als jaloezie, depressie en de macht van de massa. Performances die ook Dido een spiegel voorhouden en haar niet onberoerd zullen laten. De Dood intussen wrijft zich in de handen.
Foto © Josephine Sacabo
Credits Cast & Crew
Dido Sibylle Fischer
Death/Sorcerer/Spirit Kaspar Kröner
Aeneas Knut Schoch
Belinda/1st Witch Tanya Aspelmeier
2nd Woman/2nd Witch Anna Terterjan
Koor Bremerhavener Kammerchor
Jongeren van de Oberschule Geestermünde Aya, Yzurdjan, Nesrin, Manal, Zeynap, Yorgos, Maria, Israa, Igor, Bashar, Calar, Tyris
Main-Barockorchester Frankfurt Martin Joppe, Jörn-Sebastian Kuhlmann, Adam Lord, Marie Verweyen, Konstanze Winkelmann (Viool), Frederike Kremers (Viola), Katie Stephens (Cello), Christian Zincke (Contrabas), Henrike Seitz (Cembalo)
Muzikale Leiding Eva Schad
Regie Annechien Koerselman
Projectleider Scholieren Oberschule Geestemünde Jens Carstensen
Camera & Montage Max Duda
Concept Decor & Kostuums Annechien Koerselman
Lichtontwerp Annechien Koerselman
Techniek Blue Sound Veranstaltungstechnik
Organisatie Kreiskantorat Bremerhaven i.s.m. Stadthalle Bremerhaven & Oberschule Geestemünde
SPEELLIJST
Bremerhaven(DE) Open Air (voor het stadhuis) 26 september 2021 17.00uur
Bremerhaven(DE) Open Air (voor het stadhuis) 27 september 2021 11.45uur schoolvoorstelling
Meer informatie:Kreiskantorat-Bremerhaven& Oberschule-Geestemünde![]()

Deze productie is mede mogelijk gemaakt door die Klosterkammer Hannover, Bremerhaven Kultur erleben!, Landschaftsverband,Evangelisch-Lutherische Landeskirche Hannovers, Oberschule-Geestemünde, Bundesministerium für Familie, Senioren, Frauen und Jugend, Seestadt Bremerhaven, Amt für Jugend Familie und Frauen.




















